Juuksur õpetab, kuidas juukseid õigesti pesta ja niisutada.

Kas sina tead, kuidas õigesti juukseid pesta? On aeg teile seda juuksetarkust uuesti meelde tuletada, eriti külmade ilmade juures!

Kuidas pesta pead?-Tundub naljakas, aga enamus inimesi teeb seda valesti. Tõhusa peapesu jaoks võib aega minna kuni 20 minutit. Olete ilmselt tähendanud, et esimese pesuga shampoon ei pruugi väga vahutadagi, lausub juuksur tallinnas. Teise korraga pesed juuksed sügavuti puhtaks ja alles teise korraga tulevad ka raviained esile ning siis juba vahutab ka mõnusalt.
Shampooni ei pea palju panema, et see töötaks. Shampooni võib olla teelusikatäis ja see tuleb kõigepealt hajutada pihkudel laiali ning siis alles peanahal. Asetades shampoonised käed pähe, peavad juuksed juba eelnevalt täiesti märjad olema. Kui soovid siis võid shampooni korgi sees lahjendada, nii muutub pähekandmine lihtsamaks. Ja šampooni kannad ainult peanahale, sest see vaht, mis valgub otstele, peseb juba otsa puhtaks. Siis masseerid korralikult ja vahepeal lisad törtsu vett, masseerid uuesti ja nii mitu korda. Kontrolli üle, et kindlasti kõrvatagused ning kukal saaksid ilusasti tehtud, kuna need kohad on kõige mustemad. Nagu ka autopesu juures kus leotame mustust keemiaga lahti võime sama mõtet kasutada ka peapesul, kus väike ootamine aitab paremini shampoonil mõjuda. Ole alati loputades väga hoolikas. Ilusad juuksed võivad ka akne varju jätta.


Alati hoida pigem kauem kui vähem. Tihti peale on mulje jäänud, et kuuma veega peapesu suuda juukseid puhtamaks teha. See võib tõesi olla vaid alguses, sest kuum peanahk hakkab kiiresti higistama ja uut rasu peale tootma mis teeb juuksed kiiresti mustaks uuesti.
Ära vääna ega sakuta juukseid pärast pesu, sest nad võivad kiiresti murduda, lihtsalt pigista nendest üleliigne vesi välja. Isegi rätikut ei ole hea kaua peas hoida, sest niiskus juustest hakkab minema rätikusse ja juuksed muutuvad kuivaks. Vajadusel pigista paar korda juukseid kuivemaks mitte föönitada.

Kas maske on vaja teha ja kui tihti neid teha võib?

Kui soov on anda oma juustele lisavitamiine siis kindel võimalus selleks on juuksemask. Kui sul on 100% terved juuksed, siis ei ole vaja maske teha. Katkiste juuste puhul on mask hädavajalik. See info peaks olema igal konkreetsel maskil kirjas. Ja millist maski juus just vajab, selle kohta oskab hinnangu anda juuksur, sest omapäi ostes arvavad kõik, et juuksed on väga rikutud kõigil ja kõik tahavad kõige ravivamat toodet alati osta, kuid ettevaatust ka juuste ületoitmisega. Ületoidetud juus näeb samamoodi õnnetu välja nagu rikutud juuski ja kui valida vale mask, siis võid kasu asemel kahju teha hoopis oma juustele. Näiteks juuksed, mis vajavad niiskust – kui neile teha hoolega proteiinimaski, siis tulemuseks on see, et juus muutub veel kuivemaks ja kangemaks ja hakkab veel rohkem murduma, sest proteiinid annavad tugevust juurde. Ja kui rikutud juukseid üle niisutada, siis juhtub see, et nad hakkavad venima. Neile on vaja hoopis proteiine, et muuta nad tugevamaks ja vastupidavamaks.

 

Uuri lisaks www.tmsalong.ee