Moodne kodu

Allikas: www.moodnekodu.ee

Disainmööbel, kus kõik on millimeetri pealt paigas, ei põhine enamasti keerulistel matemaatilistel reeglitel, mida lihtinimesel on võimatu mõista. Kuigi ahhetama panevad sisekujundused põhinevad paljuski intuitsioonil ja oskuslikul mängul ruumile omase spetsiifikaga, on sisekujundajatel varuks ka mõned salajased nipid, mis peaaegu alati ja igas interjööris laitmatult toimivad. Jagame nõuandeid, mida tasub kodus julgelt järele proovida! Peale kodu soetamist on mingis mõttes loogiline alustada seinte värvimisest ja siis möbleerimisest. Sisekujundajate sõnul pole see aga enamasti kõige parem lahendus. Värvide valik on tohutu — olemas on tuhandeid erinevaid värvitoone ja nende varjundeid. Iga värvitoon näeb igas erinevas kodus erinev välja, sest valgus ruumides on erinev. See omakorda tähendab seda, et värv, mis sobis ideaalselt eelmisesse kodusse, ei pruugi uude elamisse hoopiski mitte nii hästi sobida. Lisaks peaks seinte värv aitama esile tuua ja rõhutada mööblit, kunstiteoseid, vaipu ja muid sisustuselemente. Nii on parima värvitooni välja valimiseks oluline, et kõik see kraam juba su kodus kohal oleks. Elegantne eluruum eeldab seda, et seal on piisavalt liikumisruumi. Eriline ja omanäoline kodu ei vaja tihedalt täistuubitud mööblit vaid üksikuid silmapaistvaid ja funktionaalseid esemeid. Osta tasuks pigem vähem, aga kõrgema kvaliteediga mööblit. Sama reegel kehtib ka sisustusaksessuaaride kohta. Tee oma kogutud esemete seas tõsisem inventuur ja praagi välja esemed, mis su ruumi ei sobi. See ei loe, et tegemist on vanatädi pärandusega. Kui see sulle ei sobi, siis leia sellele uus kodu (kasvõi teises toas). Kui pelgad, et tuba jääb liiga tühi, aitavad tühja kohta täita toataimed. Galeriid ja muuseumid riputavad kunstiteoseid arvestusega, et nende keskjoon jääks põrandapinnast 145 -152 sentimeetri kõrgusele. Kõrgete lagedega ruumis võib paratamatult tekkida tahtmine pilte kõrgemale riputada, kuid lähtu siiski inimese, mitte ruumi mõõtmetest. Sama võib juhtuda siis, kui pildiriputajaks on pikka kasvu inimene. Kui kahtled õiges kõrguses, tee ruumist pilt. Foto võib hämmastavalt palju ruumi kohta paljastada ja tuua esile proportsioonid, mida silmaga ei näe. Soovi korral prindi pilt välja ja joonista sinna peale detailid. See aitab sul aru saada, kas ruumi sobiks suurem või väiksem kunstiteos. Sama nippi kasutavad sisekujundajate kõrval ka teatri- ja filmikunstnikud.

On olemas kolm toimivat võimalust, kuidas mööblit ja vaipu omavahel kokku sobitada. Et leida enda ruumi jaoks õige, tasub katsetada!

Kõik vaiba peal: Vaip on piisavalt suur, et kogu mööbel mahub oma täies mõõdus selle peale ära. Selline kompositsioon loob luksusliku õhkkonna. Veenduda tasuks vaid selles, et kõigis neljas küljes jääks vaiba ümber vähemalt 30-45 cm vaba põrandapinda. Kõik vaibalt maas: Kui tegemist on väiksema ruumiga, siis on vaiba mööblist vabana hoidmine suurepärane ja soodne valik. Kuid ära vali liiga väikest vaipa — vaip võiks ulatuda kõigi tugitoolide/diivanite eesmiste jalgadeni.

Esijalad vaibal:
Säti mööbel vaibale nii, et kõigi tugitoolide/diivanite eesmised jalad oleksid vaiba peal. See aitab sisustust üheks tervikuks liita ning loob hästi defineeritud ruumi, jättes samas mulje avatusest.

Mõni hindab merestiili, teine kogub põdrasarvi ja kolmas armastab rohkelt maalähedast puitu. Siiski tasub vältida liigsetesse klišeedesse langemist. Kasuta ära oma armastatud temaatika, aga ära muuda kogu elamist teemapargiks. Kodu on omapärasem ja harmoonilisem, kui on mängitud erinevate värvide, materjalide ja aksessuaaridega. Katsetada võib ka erinevate stiilide miksimist.